Почетак нове школске године

Датум: 31. Avgust 2023 22:33 Категорија: Новости

Стручна школа "Свети Сава" рад у школској 2023/24. години наставља у  просторијама
Економског факултета у Бујановцу.
У нашој школи настава почиње по насатвном плану и прогаму 1 .септембра, и то у следећим терминима:

Прва смена почиње са радом у 13.00 часова и завршава се у 17.10. часова.
Друга смена почиње са радом у 17.20 часова и завршава се у 20.50 часова.

Ученици првог и другог разреда наставу похађају у првој смени, а ученици трећег и четвртог разреда наставу похађају у другој смени.
Промена смена се врши н недељном нивоу.

Часови трају тридесет минута.

Ученици у свакој смени имају велики одмор у трајању од 20 минута, након трећег часа,

Исуњени су сви педагошки, материјални и технички услови за успешан почетак, а и даљи рад школе.

Сарадња са организацијом Помоћ деци

Датум: 04. Jul 2023 07:33 Категорија: Новости

Организација помоћ деци је финансираала предлог пројекта "Зелено сутра"који су сачиниле ученице наше школе. Пројекат се односио на уређење приобаља Бујановачког језера и пошумљавање околине .
Осим контерних акција на терену, ученице су реализовале и едукативане  радионице на тему екологије у нашој школи.
Партенери на реализацији пројекта су били Шумско газдинство Врање, Еколошко друштво Бујановац и СО Бујановац.

Посета Народној банци Србије

Датум: 12. Maj 2023 12:33 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе су имали част да посете Народну банку Србије и да присуствују стручном предавању на тему из области монетарне  историје Србије: Новац династије - Немањићи.
Ови је била прилика да се професори и ученици стручно едукују из наведене области.
Ученици су током ове посете имали прилику да обиђу и Храм Св.Саве и друге знаменитости нашег главног града.
Ова активност је реализована у оквиу рада секције Виртуелна привреда.

Сајам виртуелних предузећа Пирот

Датум: 08. Maj 2023 15:04 Категорија: Новости

Ученици 4.разреда наше школе, образовног профила финансијски администратор учестворали су на Сајму виртуелних предузећа који је одржан од 26-28.4.2023 године. у Пироту.
Ученице су на достојанствен начин представљале школу.

Такмичење у организацији Народне банке Србије

Датум: 24. April 2023 12:06 Категорија: Новости

Ученици наше школе Анастасија Јовановић, Александра Димчић, Емилија Стефановић и Владан Јањић учествовали су у финалу такмичења "Знамените личности на новчаницама динара" које организује Народна банка Србије. Такмичење је одржано у Нишу, у просторијама Економског факултета , дана 21.4.2023. године.
Ученици су показали изврсно знање и представљали су школу на достојансвен начин.
Наиме, у финале су се ученици пласирали након другог места освојеног у полуфиналу у конкуренцији од преко 50 -ак школа.

Путовање ученика 12-13.4.2023 године

Датум: 20. April 2023 11:27 Категорија: Новости

У сарадњи са организацијом "Уједињена Србија" ученици наше школе били су на дводневном путовању.
Првог дана обишли су град Крушевац, манастире Жичу и Љубостињу, Овчасрко-кабларску клисуру, а другог дана су посетили Златибор, Дрвенград и комплекс Опленац.
Ово путовање је омогућило ученицима проширивање граница опште културе и знања, Такође, ученици су развијали међусобна пријатељства.

Упис ученика за школску 2023/24 годину

Датум: 20. April 2023 11:13 Категорија: Новости

Стручна школа "Свети Сава"  у нову школску годину уписује следеће образовне профиле:
1. Економски техничар , трајање образовања  4 године, 30 ученика
2. Туристички техничар, трајање образовања 4 године , 30 ученика
3. Медицинска сестра -васпитач, трајање образовања 4 године, 30 ученика

4. Кувар/конобар, трајање образовања 3 године, дуално

Нова локација школе

Датум: 20. April 2023 11:08 Категорија: Новости

Због радова на реконструкцији , школа наставља рад на новој адреси у згради Економског факултета у Бујановцу.
Материјални и технички услови за рад су на веома високом нивоу, па ће све то омогућити ученицима лакше стицање знања и вештина.

Одређено Лице за заштиту података о личности

Датум: 22. Decembar 2022 18:22 Категорија: Новости

Стручна школа Свети Сава одредила је Лице за заштиту података о личности.

Посета представника НБС

Датум: 25. Novembar 2022 14:39 Категорија: Новости