Сарадња са организацијом Помоћ деци

Датум: 04. Jul 2023 07:33 Категорија: Новости

Организација помоћ деци је финансираала предлог пројекта "Зелено сутра"који су сачиниле ученице наше школе. Пројекат се односио на уређење приобаља Бујановачког језера и пошумљавање околине .
Осим контерних акција на терену, ученице су реализовале и едукативане  радионице на тему екологије у нашој школи.
Партенери на реализацији пројекта су били Шумско газдинство Врање, Еколошко друштво Бујановац и СО Бујановац.

Ученице су показале висок ниво одговороности у реализацији пројектиних активности.
Читава организација је подразумевала савладавање основних правила у писању предлога пројекта од стране ученика. Те компетенције су ученици стекли радом у секцији Виртуелна привреда. Овакав вид сарадње између школе и организација цивилног друтва у домену ваннаставних активности представља веома битну прилику за даље усавршавање учника.