Вест

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ

Датум: 20. Mart 2018 19:06 Категорија: Достигнућа

17.03.2018. године одржано је ХХII Републичко такмичење у беседништву на којем је учешће узела и наша школа. Организатор такмичења је била Економска школа из Ужица. Представнице наше школе Анђела Милосављевић и Тијана Митић, ученице четвртог разреда (смер економски техничар) су постигле  одличан резултат.
                  На такмичењу је учествовало 28 ученика из 14 школа, у следећим дисциплинама: беседа на задату тему, беседа на изабрану тему и импровизована беседа. Тијана Митић је беседила на изабрану тему („Бирам да останем“) и заузела 2. место, док је Анђела Милосављевић беседила на задату тему  („Данас нама кажу деци овог века...“) и заузела 5. место. Обе ученице такмичиле су се и у дисциплини Импровизована беседа.
У изузетно јакој конкуренцији, ученице су оствариле запажен резултат и достојно представиле нашу школу...

ЕВРОПСКИ ДАН ЦИВИЛНЕ ПРАВДЕ

Датум: 27. Oktobar 2017 08:51 Категорија: Новости

Поводом обележавања Европског дана цивилне правде, Виши суд у Врању је организовао пријем ученика са професорима, а у циљу упознавања ученика са радом суда и правима и обавезама у остваривању судске заштите. Ученици су имали прилике да се ближе упознају са материјом кривичног права и грађанског процесног права од стране судија Вишег суда, непосредно. У том циљу, организована је и симулација тока кривичног поступка (суђење), као и разгледање просторије суда (писарница, соба за саслушања).

Догађају су присуствовали и ученици Стручне школе „Свети Сава“ из Бујановца и то Катарина Томић, Стефан Сикимић и Урош Ташковић, са наставником права Драганом Стошић.

СПИСАК КЊИГА БИБЛИОТЕКЕ

Датум: 26. Februar 2017 13:54 Категорија: Достигнућа

СПИСАК КЊИГА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ  У С.Ш. ,,СВЕТИ САВА" можете преузети из менија Преузимање, отварањем фолдера ДОКУМЕНТА и избором опције преузми испод  документа СПИСАК КЊИГА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ.

СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ

Датум: 26. Februar 2017 13:51 Категорија: СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ

ДОКУМЕНТА  СТАНДАРДИ ЗА ОПШТЕОБРАЗОВНЕ ПРЕДМЕТЕ, КОМПЕТЕНЦИЈЕ НАСТАВНИКА,  ПРАВИЛНИК О ОЦЕЊИВАЊУ УЧЕНИКА, ПОРТФОЛИО ИСЛ.  У С.Ш. ,,СВЕТИ САВА" можете преузети из менија Преузимање, отварањем фолдера СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ и избором опције преузми испод сваког документа.

ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА

Датум: 30. Mart 2016 20:07 Категорија: Новости

Обавешетење за Матуранте и све ученике С.Ш. ,,Свети Сава"
Презентацију о
 ПРОФЕСИОНАЛНОЈ  ОРЈЕНТАЦИЈИ
са
саветима око уписа  и избора факултета
 можете преузети
са сајта школе из менија Преузимање избором фајла Документа
ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА)

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Датум: 05. Mart 2016 14:19 Категорија: Достигнућа

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Рукометна селекција Стручене Школе ,,Свети Сава" из Бујановца освојила је прво место на Окружном такмичењу Пчињског региона и то победама над средњошколцима из Владичиног Хана и Сурдулице.

Рекреација ума

Датум: 10. Jun 2015 20:06 Категорија: Достигнућа

Победници квиза у оквиру математичке секције на  facebook профилу  Рекреација ума из  Математике  школске 2014/2015. године су ученици:

Јовановић Анђела- II-2
Живковић  Немања- III-1
Манасијевић Петар- III-1
Томић Душан- III-2

О нама

Датум: 27. Februar 2015 20:51 Категорија: Новости

Средња стручна школа "Свети Сава" школује кадрове за потребе Бујановца, као и за шире подручје у образовним профилима:

Економија, право и администрација,
Машинство и обрада метала,
Трговина, туризам и угоститељство и
Здравство и социјална заштита.

Поред основног задатка да школује стручне кадрове који ће се укључити у непосредни производни рад школа образује и кадрове који настављају школовање на вишим и високим школама, како би се нашој заједници обезбедили кадрови оваквог профила и степена образовања.

Пример вести 3

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста. Пример текста, пример текста, пример текста.

Пример вести 2

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости