Вест

Директор школе
                                                                            Бисерка Јовић

Прочитај

Предавање на тему: ,, Кораци у поцесу маркетинг менаџмента на домаћем тржишту органске хране"

Датум: 09. Decembar 2018 16:37 Категорија: Новости

Ученици С.Ш. ,,Свети Сава" и њихова професорка Татјана Арсић угостили су у школи 29. 11. 2018. године доц. др Ненада Ђокића који је одржао предавање на тему: ,, Кораци у поцесу маркетинг менаџмента на домаћем тржишту органске хране".

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ДРУГИ ПЕШАДИЈСКИ ПУК „КЊАЗ МИХАИЛО“ – ГВОЗДЕНИ ПУК

Датум: 18. Oktobar 2018 19:21 Категорија: Новости

Наша школа је поводом  обележавања стогодишњице ослобођења у Првом светском рату, са откривањем спомен-обележја Другом пешадијском пуку „књаз Михаило“, званом „Гвоздени пук“, у петак 12.10.2018.године са почетком у 13 часова одржала пригодну презентацију у просторији школске библиотеке.
              Презентацију су организовали чланови
Стручног већа друштвених наука – професор социологије Славица Ђурић, професор историје Иван Стојановић и професор историје Александар Томић. Овом догађају присуствовали су: директор школе, као и професори и ученици наше школе.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ

Датум: 20. Mart 2018 19:06 Категорија: Достигнућа

17.03.2018. године одржано је ХХII Републичко такмичење у беседништву на којем је учешће узела и наша школа. Организатор такмичења је била Економска школа из Ужица. Представнице наше школе Анђела Милосављевић и Тијана Митић, ученице четвртог разреда (смер економски техничар) су постигле  одличан резултат.
                  На такмичењу је учествовало 28 ученика из 14 школа, у следећим дисциплинама: беседа на задату тему, беседа на изабрану тему и импровизована беседа. Тијана Митић је беседила на изабрану тему („Бирам да останем“) и заузела 2. место, док је Анђела Милосављевић беседила на задату тему  („Данас нама кажу деци овог века...“) и заузела 5. место. Обе ученице такмичиле су се и у дисциплини Импровизована беседа.
У изузетно јакој конкуренцији, ученице су оствариле запажен резултат и достојно представиле нашу школу...

ЕВРОПСКИ ДАН ЦИВИЛНЕ ПРАВДЕ

Датум: 27. Oktobar 2017 08:51 Категорија: Новости

Поводом обележавања Европског дана цивилне правде, Виши суд у Врању је организовао пријем ученика са професорима, а у циљу упознавања ученика са радом суда и правима и обавезама у остваривању судске заштите. Ученици су имали прилике да се ближе упознају са материјом кривичног права и грађанског процесног права од стране судија Вишег суда, непосредно. У том циљу, организована је и симулација тока кривичног поступка (суђење), као и разгледање просторије суда (писарница, соба за саслушања).

Догађају су присуствовали и ученици Стручне школе „Свети Сава“ из Бујановца и то Катарина Томић, Стефан Сикимић и Урош Ташковић, са наставником права Драганом Стошић.

СПИСАК КЊИГА БИБЛИОТЕКЕ

Датум: 26. Februar 2017 13:54 Категорија: Достигнућа

СПИСАК КЊИГА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ  У С.Ш. ,,СВЕТИ САВА" можете преузети из менија Преузимање, отварањем фолдера ДОКУМЕНТА и избором опције преузми испод  документа СПИСАК КЊИГА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ.

СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ

Датум: 26. Februar 2017 13:51 Категорија: СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ

ДОКУМЕНТА  СТАНДАРДИ ЗА ОПШТЕОБРАЗОВНЕ ПРЕДМЕТЕ, КОМПЕТЕНЦИЈЕ НАСТАВНИКА,  ПРАВИЛНИК О ОЦЕЊИВАЊУ УЧЕНИКА, ПОРТФОЛИО ИСЛ.  У С.Ш. ,,СВЕТИ САВА" можете преузети из менија Преузимање, отварањем фолдера СТАНДАРДИ И ОЦЕЊИВАЊЕ и избором опције преузми испод сваког документа.

ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА

Датум: 30. Mart 2016 20:07 Категорија: Новости

Обавешетење за Матуранте и све ученике С.Ш. ,,Свети Сава"
Презентацију о
 ПРОФЕСИОНАЛНОЈ  ОРЈЕНТАЦИЈИ
са
саветима око уписа  и избора факултета
 можете преузети
са сајта школе из менија Преузимање избором фајла Документа
ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА)

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Датум: 05. Mart 2016 14:19 Категорија: Достигнућа

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Рукометна селекција Стручене Школе ,,Свети Сава" из Бујановца освојила је прво место на Окружном такмичењу Пчињског региона и то победама над средњошколцима из Владичиног Хана и Сурдулице.

Рекреација ума

Датум: 10. Jun 2015 20:06 Категорија: Достигнућа

Победници квиза у оквиру математичке секције на  facebook профилу  Рекреација ума из  Математике  школске 2014/2015. године су ученици:

Јовановић Анђела- II-2
Живковић  Немања- III-1