Математика, информатика и физика

Стручно веће математике, информатике и физике чине  професори:

Цена Новковић - професор математике
Мирослав Ташковић – професор информатике
Ненад Тасић – професор математике и информатике
Предраг Јањић – професор математике и
Душан Јовановић - професор информатике.

Чланови овог стручног већа учествују у припреми ученика за такмичење из математике и информатике.
Неки од запаженијих успеха ученика наше школе су:
Екипно 4. место на Републичком такмичењу из математике ученика економских школа у Сомбору 2008. год.
Ученица Ана Илић – 3.место на поменутом такмичењу
Ученица Накић Јелена – 4.место на поменутом такмичењу
Треће место на Републичком такмичењу математичара економских школа Србије , маја 2007.године у Ваљеву, освојила је ученица Анђела Цветковић.
Ученик Табаш Никола – 2.место на републичком такмичењу из рачунарства и  информатике, одржаном  2008.године у Нишу.
Сваке године смо активни учесници школског такмичења  „Мислиша“, које организује Математичко друштво „Архимедес".

Чланови већа на такмичењу Мислиша са педагогом школе Снежаном Мишић

Активни смо и на популарној друштвеној мрежи facebook као Рекреација ума где сви заинтересовани ученици и одрасли могу решавати логичке задатке из математике. Пошаљите нам захтев и рекреирајте свој ум са нама.

Победници квиза у оквиру математичке секције на  facebook профилу  Рекреација ума из  Математике  школске 2014/2015. године су:

Јовановић Анђела- ученица  другог разреда ( финансијски администратор)
Живковић  Немањаученик  трећег разреда ( економски техничар
Манасијевић Петар- ученик  трећег разреда ( економски техничар