Трка за срећније детињство

Трибина о здравој исхрани

Сајам аутомобила Ниш 2019

Датум: 07. Oktobar 2019 20:45 Категорија: Новости

06.10. 2019. године су ученици одељења машинске групе предмета ишли на сајму Аутомобила у Нишу. Обзиром да су ученици струком повезани ово им је било уједно и прилика за прикупљање нових знања и примену истих у пракси на којој иду наши ученици. На опште задовољство свих реализована је ова посета и без изузетака се иста и реализована.

Славиша Јовић

Обележавање Европског дана језика

Датум: 02. Oktobar 2019 14:40 Категорија: Новости

У библиотеци наше школе 26.9.2019.г. на пригодан начин је обележен Европски дан језика.У организацији професора музичког Немање Бранковића, професора француског језика Оливере Филиповић и библиотекара Мирјане Николић, ученици су рецитовали поезију  и певали на различитим језицима.

Дебата о екологији

Датум: 25. Septembar 2019 16:11 Категорија: Новости

Јавна дебата о климатским променама

Обележавање Међународног дана мира

Датум: 25. Septembar 2019 09:38 Категорија: Новости

Обележавање Међународног дана мира

Предавање на тему: ,, Кораци у поцесу маркетинг менаџмента на домаћем тржишту органске хране"

Датум: 09. Decembar 2018 16:37 Категорија: Новости

Ученици С.Ш. ,,Свети Сава" и њихова професорка Татјана Арсић угостили су у школи 29. 11. 2018. године доц. др Ненада Ђокића који је одржао предавање на тему: ,, Кораци у поцесу маркетинг менаџмента на домаћем тржишту органске хране".

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ

Датум: 20. Mart 2018 19:06 Категорија: Достигнућа

17.03.2018. године одржано је ХХII Републичко такмичење у беседништву на којем је учешће узела и наша школа. Организатор такмичења је била Економска школа из Ужица. Представнице наше школе Анђела Милосављевић и Тијана Митић, ученице четвртог разреда (смер економски техничар) су постигле  одличан резултат.
                  На такмичењу је учествовало 28 ученика из 14 школа, у следећим дисциплинама: беседа на задату тему, беседа на изабрану тему и импровизована беседа. Тијана Митић је беседила на изабрану тему („Бирам да останем“) и заузела 2. место, док је Анђела Милосављевић беседила на задату тему  („Данас нама кажу деци овог века...“) и заузела 5. место. Обе ученице такмичиле су се и у дисциплини Импровизована беседа.
У изузетно јакој конкуренцији, ученице су оствариле запажен резултат и достојно представиле нашу школу...

ЕВРОПСКИ ДАН ЦИВИЛНЕ ПРАВДЕ

Датум: 27. Oktobar 2017 08:51 Категорија: Новости

Поводом обележавања Европског дана цивилне правде, Виши суд у Врању је организовао пријем ученика са професорима, а у циљу упознавања ученика са радом суда и правима и обавезама у остваривању судске заштите. Ученици су имали прилике да се ближе упознају са материјом кривичног права и грађанског процесног права од стране судија Вишег суда, непосредно. У том циљу, организована је и симулација тока кривичног поступка (суђење), као и разгледање просторије суда (писарница, соба за саслушања).

Догађају су присуствовали и ученици Стручне школе „Свети Сава“ из Бујановца и то Катарина Томић, Стефан Сикимић и Урош Ташковић, са наставником права Драганом Стошић.

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Датум: 05. Mart 2016 14:19 Категорија: Достигнућа

РУКОМЕТАШИ ПРВИ У РЕГИОНУ

Рукометна селекција Стручене Школе ,,Свети Сава" из Бујановца освојила је прво место на Окружном такмичењу Пчињског региона и то победама над средњошколцима из Владичиног Хана и Сурдулице.