Стручна школа ,, Свети Сава

Стручна школа „Свети Сава“
ПИБ: 100975778
Матични број: 07104324
Шифра делатности: 80220
Текући рачун: 840-520660-42
Мејл: svetisava@verat.net
Сајт: http://ssssvetisavabujanovac.nasaskola.rs

Карађорђа Петровића 240
17520, Бујановац
Директор: Бисерка Јовић
Моб. тел: 062-53-91-90
Тел:          017 651-057
Факс:       017 653-663

Средња стручна школа ,,Свети Сава" школује кадрове за потребе Бујановца, као и за шире подручје у образовним профилима:

Економија, право и администрација,
Машинство и обрада метала,
Трговина, туризам и угоститељство и
Здравство и социјална заштита.

У оквиру ових подручја рада, школа има 8 образованих профила:

• економски техничар (4. степен),
  • финанскиски администратор(4. степен),
  • комерцијалиста (4. степен),
  • машински техничар за моторна возила (4. степен),
  • медицинска сестра-васпитач(4. степен),
  • кувар (3. степен),
  • конобар (3. степен)
  • посластичар (3. степен).

У НАШОЈ ШКОЛИ НАЈВЕЋЕ БОГАТСТВО ЈЕ ЗНАЊЕ

Школа образује ученике у 3. и  4. степену образовања.
Школа тренутно има 401 ученика распоређених у 19 одељења, 74 запошљених радника, 140 компјутера на располагању ученицима, 9 класичних учионица, 7 кабинета, школску радионицу за машинску струку, библиотеку са 15000 књига, фискултурну салу, спортске терене.
Поред основног задатка да школује стручне кадрове који ће се укључити у непосредни производни рад школа образује и кадрове који настављају школовање на вишим и високим школама, како би се нашој заједници обезбедили кадрови оваквог профила и степена образовања.

Опремљеност школе

Простор са којим школа располаже састоји се од 16 учионица од којих су 9 опште намене а 7 су кабинети за извођење настава из: обуке у бироу, страних језика, рачуноводства, машинских предмета, предмета медицинске струке, угоститељства, рачунарства и информатике и пословне кореспонденције. У склопу школског објекта налази се добро опремљена библиотека, са преко 15.000 књига и публикација, као и фискултурна сала. Школско двориште је асвалтирано и оспособљено за извођење наставе из физичког васпитања.

Поседујемо 6 кабинета прилагођених потребама школе и модерну радионицу.

УСЛОВИ ЗА УПИС

Школу могу уписати ученици који су завршили основну школу и положили завршни испит у матичној школи.